29 May
29May

Jaki jest najlepszy napęd dla windy do domu?


Najlepszy napęd to taki, który jest bezpieczny dla użytkownika i najmniej awaryjny. Winda w domu to winda w twierdzy. Gdy przemieszczamy się windą w bloku i byśmy w niej utknęli to zawsze jest do nas dostęp. Winda w domu, który jest zamknięty jest nie dostępny dla konserwatora dlatego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Najbezpieczniejszy i najmniej awaryjny napęd to hydrauliczny. Jest bardzo cichy, a jadąc w dół praktycznie bez głośny. To najlepsze rozwiązanie do użytku wewnątrz domu.

winda do domu z napędem hydraulicznym

Natomiast jeśli winda w domu jednorodzinnym jest zamontowana na zewnątrz w takiej sytuacji przy użytku w Polsce to złe rozwiązanie. Wyjątkowo ciepła zima mogłaby wskazywać, że nie stanowi to problemu. Jednak dla windy przy domu temperatura stanowi zagrożenie. Olej jest wrażliwy na ciepło, jak i zimno. Zimny olej może sprawdzić, że winda będzie jechała za szybko i włączy się zabezpieczenie rurociągu, a gorący olej może przegrzać silnik, który się wyłączy dbając o bezpieczeństwo urządzenia.

winda do domu z napędem łańcuchowym

Polecana winda do domu to winda trakcyjna lub łańcuchowa. Firma Shiro lift jest przedstawicielem firmy Ascendor Quattro porte, która oferuje windę łańcuchową, która jest bezpieczna w każdych warunkach atmosferycznych.

Więcej informacji w zakładce windy do domu: https://www.windadodomu.pl/windy-domowe

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.