Likwidacja barier architektonicznych jest niezwykle ważna dla osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Często wysokie schody ograniczają osobom z uszkodzonym układem motorycznym możliwość poruszania się po własnym domu.

Czytaj więcej  

Bariery architektoniczne potrafią mocno dać się we znaki seniorom i osobom niepełnosprawnym. Dzięki nowym i skutecznym sposobom na eliminowanie takich trudności w znaczący sposób poniosła się jakość życia osób z ograniczeniami ruchowymi.

Czytaj więcej  

Wiele osób niepełnosprawnych ma szansę na otrzymanie dofinansowania od PFRON na szereg udogodnień, które pomogą im funkcjonować w codziennym życiu. W poniższym artykule dowiecie się, w jaki sposób oraz gdzie można się starać o dofinansowanie.

Czytaj więcej  

Wysokie schody, czy progi uniemożliwiają samodzielne poruszanie się osób na wózku, ale również opuszczenie bloku, czy całego osiedla. Poruszanie się osoby z niepełnosprawnością po bloku może ułatwić montaż windy dla osoby niepełnosprawnej.

Czytaj więcej  

Platformy przyschodowe to prosty lub krzywoliniowy tor jazdy, który najczęściej można spotkać w placówkach administracji publicznej jak na przykład urzędy, szkoły, banki czy różnorodne placówki kulturalne.

Czytaj więcej  

Zamontowanie dźwigu osobowego związane jest z mniejszą ilością pracy oraz w niektórych przypadkach może okazać się tańsze. Oczywiście wszystko zależy od konstrukcji i rodzaju windy dla seniora.

Czytaj więcej  

Od lat 60 gdy rozpoczęto budować blokowiska wszyscy mieszkańcy 4 piętrowych bloków marzyli o windach. Dlaczego? Mimo, że lekarze zawsze powtarzali, że chodzenie po schodach jest zdrowe?

Czytaj więcej  

Windy dla niepełnosprawnych to dobra i warta rozważenia alternatywa dla nieco przestarzałych rozwiązań takich jak krzesełka czy platformy.

Czytaj więcej  

Dowiedź się jakie czynniki brane są pod uwagę przy wycenie windy do domu jednorodzinnego.

Czytaj więcej  

Jeśli zastanawiasz się jaki jest najlepszy napęd do windy domowej to zapraszamy do zapoznania się z rodzajami napędów w artykule.

Czytaj więcej  

Winda hydrauliczna jedyne bezpieczne rozwiązanie. Winda linowa i śrubowa to zagrożenie życia i zdrowia.

Czytaj więcej  

Firma Shiro lift realizuje projekty finansowane z programu Banku Gospodarstwa Krajowego. Zadzwoń pod 501 555 001 po więcej informacji.

Czytaj więcej