10 Jun
10Jun

Każdy dom powinien być przystosowany dla jego mieszkańców i zaprojektowany w ten sposób, aby spełniać ich potrzeby. Budowa domu jednorodzinnego czy wielorodzinnego może być problematyczna, jeżeli w domu znajduję się osoba niepełnosprawna lub osoba starsza. Takie osoby mają zupełnie inne potrzeby, o które również należy zadbać. Dobrze zdać sobie z tego sprawę już w momencie wybierania projektu domu. Zaplanowane w ten sposób działanie pozwoli odpowiednio przygotować strukturę domu oraz obniży koszt windy do domu jednorodzinnego.

Budowa domu w starym schemacie ogranicza dostęp osób niepełnosprawnych do niektórych przestrzeni. To bardzo problematyczne w szczególności, kiedy obecność właśnie tej osoby w miejscach niedostępnych jest istotna, ze względu na jej funkcje społeczne. Należy pamiętać o tym, że osoby niepełnosprawne ruchowo to nie tylko osoby poruszające się na wózkach, ale również starsze osoby, którym trudność sprawia codzienne poruszanie się.

winda do domu jednorodzinnego

Czynniki wpływające na koszt windy w domu jednorodzinnym

Przy montażu windy w domu jednorodzinnym należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest montaż szybu, który umożliwi windzie poruszanie się pomiędzy piętrami. Obecnie windy w domu jednorodzinnym można zamontować jako windy w szybie szklanym lub zabudowanym na zewnątrz budynku. Wewnątrz budynku jest to możliwe w szybie betonowym lub w formie bezszybowej. Koszt windy w domu jednorodzinnym zależy w dużej mierze właśnie od tego czynnika. Warto zauważyć, że szyb powinien być przystosowany do możliwości budowlanych w obrębie domu jednorodzinnego.

Podszybie – czy zawsze jest potrzebne?

Tak, podszybie to bardzo ważny element każdej windy montowanej nie tylko w domu jednorodzinnym. Zgodnie z terminologią podszybie to przestrzeń szybu poniżej poziomu najniższego przystanku. Winda montowana w systemie bezszybowym nie potrzebuje podszybia, więc z pewnością w takiej sytuacji koszt windy w domu jednorodzinnym ulegnie zmianie – będzie on niższy w porównaniu do innych modeli.

winda w domu jednorodzinnym

Nadszybie – co to takiego?

W potocznym rozumieniu nadszybie to odległość od najwyższego punktu windy, na ostatnim przystanku, do sufitu. Terminologia branżowa definiuje nadszybie tak: fragment szybu pomiędzy stropem a poziomem najwyższego przystanku. Ta przestrzeń jest potrzebna, by winda funkcjonowała bez zakłóceń i spełniała swoją funkcję. Jednocześnie forma nadszybia może wpływać na koszt windy w domu jednorodzinnym. Część domów może nie posiadać odpowiednich struktur, więc trzeba je stworzyć, co dodatnio wpływa na koszt windy w domu jednorodzinnym.

Jakie są inne czynniki wpływające na cenę windy domowej?

Koszt windy w domu jednorodzinnym zależy również od zasilania. Na rynku do wyboru są obecnie różnorodne rozwiązania. Bardzo ważnym elementem wpływającym na koszt windy w domu jednorodzinnym jest również mocowanie windy do ściany, o minimalnej grubości 25 cm. Ta struktura to jej niezwykle ważny element. Część domów nie posiada tak grubych ścian, więc przed montażem windy należy je wzmocnić lub wybudować – to również wpływa na koszt windy w domu jednorodzinnym.

winda domowa cena

Jakie windy do domu rekomendujemy?

Windą, którą rekomendujemy do zamontowania w domu jednorodzinnym, jest winda Home Lift. Jeżeli chodzi o koszt windy w domu jednorodzinnym, to jest ona najbardziej budżetowym rozwiązaniem, które sprawdzi się dla wielu rodzin. Winda jest wyprodukowana zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE i posiada wszystkie cechy dźwigów. Home lift posiada sterowany cyfrowo blok zaworowy NGV, teleskopowe automatyczne drzwi kabinowe oraz szynowe. Przywoływanie pojazdu to funkcja całkowicie automatyczna. Koszt montażu Home Lift w domu jednorodzinnym będzie proporcjonalny do wynikającej z niego wygody użytkowania. Home lift posiada minimalne wymiary szybu: podszybie 10 cm, a nadszybie 260 cm. Winda Home lift przeznaczona jest do domów jednorodzinnych, a jej maksymalny udźwig to aż 400 kg co otwiera przed jej użytkownikami duże możliwości jej wykorzystania. Z windy w tym samym czasie może korzystać do 5 osób. Dodatkowo winda Home lift przeznaczona do domów jednorodzinnych jest napędzana jednofazowym silnikiem o mocy 1,5 kW.  Dużą zaletą windy Home lift jest jej wydłużona gwarancja, która wynosi 10 lat (opcja dodatkowo płatna).


Skontaktuj się z nami : https://www.windadodomu.pl/kontakt 


Cena windy do domu jednorodzinnego na przykładzie Home Lift

Winda Home lift może zostać zamontowana do maksymalnej wysokości 12 m, otwiera to możliwość montażu 4 lub nawet 5 przystanków na jej trasie. Home lift to idealna winda w domu jednorodzinnym jednak może ona znaleźć zastosowanie również  innych miejscach takich jak sklepy, apteki, przychodnie lekarskie, małe hotele czy zabytki.  Oczywiście koszt windy w domu jednorodzinnym będzie różnił się od ceny montażu tej windy w innym miejscu.

Nasz artykuł znajdziesz również w: 


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.