26 May
26May

winda hydrauliczna

Na Polskim rynku jest bardzo dużo rodzajów wind. Dla osoby, która dopiero zaczyna poszukiwanie produktu dla siebie to musi być bardzo trudne wyzwanie. Najważniejszym elementem jest rodzaj napędu. Wyróżniamy następujące rodzaje.

- windy hydrauliczne
- windy trakcyjne
- windy platformowe hydrauliczne
- windy platformowe trakcyjne
- windy platformowe śrubowe
- windy bez szybowe hydrauliczne
- windy bez szybowe linowe

Do tego też dochodzi wiele pod grup jednak to już ma mniejsze znaczenie. W tym artykule omówię zalety i zagrożenia poszczególnych rodzajów urządzeń.
szklana winda hydraulicznaW przypadku windy do domu jednorodzinnego należy w pierwszej kolejności zrozumieć miejsce pracy windy. Działa ona w obiekcie, który jest zamknięty. To znaczy, że dom stoi za zamkniętym ogrodzeniem w zamkniętym domu. Do, którego nikt nie ma dostępu. Czyli w przypadku gdyby winda się zablokowała miedzy piętrami lub nawet w innym miejscu. Nie ma możliwości aby ktoś nam pomógł się uwolnić. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Dlatego dla każdego kto jest zainteresowany zakupem windy do domu w pierwszej kolejności powinien skreślić windy linowe i śrubowe. Bardzo dużą wadą windy linowej jest fakt, że ma silnik nad kabiną i jest bardzo czułe na ruch w kabinie w trakcie jazdy. Jeśli poruszamy się takim urządzeniem i trakcie takiej jazdy zmienimy pozycje winda z dużym prawdopodobieństwem się zablokuje. Jeśli mamy pełne drzwi to bez pomocy z zewnątrz nie mamy możliwości się wydostać.
Drugim złym rozwiązaniem do domu jest winda śrubowa. Jest to po pierwsze urządzenie najgłośniejsze ze wszystkich rodzajów wind. Jednak co najgorsze w nim prócz nakrętki, po której porusza się winda nie ma żadnego zabezpieczenia.
W przypadku zablokowania się tak samo jak w przypadku windy linowej zostajemy uwięzieni w windzie. Dopiero pomoc z zewnątrz specjalisty fachowca możemy się wydostać z urządzenia.

winda hydrauliczna cena

Najbezpieczniejszą windą do domu jest winda hydrauliczna. Może to być np winda do domu Elesse lub VM, która jest bez szybu. Może to być winda platformowa Lifting Italia Indomo czy też inne rozwiązanie, ale o napędzie hydraulicznym. Windy hydrauliczne zawsze są wyposażone w awaryjny zjazd do najbliższego przystanku. Dlatego są najbezpieczniejsze do każdego domu. Każde inne rozwiązanie w domu prywatnym powinno być zabronione ponieważ jest niebezpieczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami lub do kontaktu bezpośredniego lub mailowego.

https://www.windadodomu.pl/kontakt