15 Jun
15Jun

Współcześnie winda to nie dodatkowy, ekskluzywny dodatek do naszych mieszkań czy domów, a jeden z elementów całości. Obecne projekty domów czy bloków są na tyle nowoczesne i zaskakujące, że nie można sobie ich wyobrazić bez wind, chociażby ze względu na ich funkcjonalność. Każdy nowoczesny blok posiada windę lub dźwig dla niepełnosprawnych. Windy dla niepełnosprawnych ułatwiają funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu windy dla niepełnosprawnych czy dźwigu przystosowanego dla niepełnosprawnych, takie osoby, nie wymagają często opieki osoby trzeciej. Windy dla niepełnosprawnych stwarzają środowisko, w którym każda niepełnosprawna osoba może sobie poradzić samodzielnie.

Windy w domu dla niepełnosprawnych pozwalają na swobodę i komfort poruszania się wszystkim osobom niepełnosprawnym. Montowane są w różnych miejscach. Windę do domu można zastosować jako pomoc przy wejściu do budynku lub jako ułatwienie wejścia do mieszkania. Efekt zawsze jest taki sam – wygoda i komfort dla osoby niepełnosprawnej.

platforma dla niepełnosprawnych

Windy dla niepełnosprawnych to dobra i warta rozważenia alternatywa dla nieco przestarzałych rozwiązań takich jak krzesełka czy platformy. Windy dla niepełnosprawnych są z pewnością bardziej funkcjonalne, estetyczne i wygodniejsze dla osób, które mają z nich korzystać.

Windy dla osób niepełnosprawnych to te, których wymiar kabiny wynosi 1100x1400mm. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre windy dla niepełnosprawnych mają większy udźwig. Urządzenia dla osób niepełnosprawnych (dźwigi) powinny być tak zaprojektowane, by mieć jedno wejście na wprost. Dodatkowo kabina windy dla niepełnosprawnych powinna mieć wymiary szer. x głęb. 1,1 x 1,4 m (z tego drzwi 0,9 m).

podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych

Winda w domu dla niepełnosprawnych powinna być ponadto wyposażona w kasetę wezwań, która nie będzie umieszczona wyżej niż 1,1 m, licząc od posadzki. Takie zastosowanie kasety w windzie dla osoby niepełnosprawnej jest dla niej wygodnie i dostosowane do jej potrzeb. Wyższy lub niższy montaż kasety wezwań mógłby sprawić, że byłaby ona nieużyteczna. W kabinie windy dla osób niepełnosprawnych powinna być zamontowana poręcz na wysokości 0,9 m od posadzki. Poręcz pomaga osobom niepełnosprawnym utrzymać równowagę podczas jazdy windą.  Osoba niepełnosprawna, która znajduję się w windzie, powinna móc samodzielnie nią sterować, dlatego każdy dźwig czy winda dla niepełnosprawnych posiada kasetę dyspozycyjną, za pomocą której można regulować pracę windy. Kaseta dyspozycyjna powinna być tak zamontowana w windzie, by najwyższy przycisk osiągał wysokość nieprzekraczającą 1,4 m. 

winda dla niepełnosprawnych w domu

Windy dla niepełnosprawnych muszą być urządzeniami uniwersalnymi. Nigdy nie wiadomo czy będą z niej korzystały osoby z niepełnosprawnością ruchową, czy niepełnosprawnością związana ze zmysłami. Z tego powodu windy dla niepełnosprawnych są wyposażone w oznakowanie dotykowe w języku Braill’a oraz odpowiedni system dźwiękowy.

Szczegółowe przepisy tworzenia oraz montowania wind dla osób niepełnosprawnych reguluje norma PN-EN 81-70:2005 w części 70, czyli Dostępność dźwigów dla osób, w tym osób niepełnosprawnych.

Według wyżej wskazanych norm, windy dla niepełnosprawnych mogą mieć formę:

- dźwigów i wind hydraulicznych,

- dźwigów i wind elektrycznych.

Windy dla niepełnosprawnych montowane w blokach, to tylko jeden rodzaj wykonywanych przez nas montaży. Warto zauważyć, że duża część rodzin decyduje się na montaż windy w domu jednorodzinnym lub wielorodzinnym. Powodem, dla którego takie decyzje są podejmowane, jest często zamieszkanie budynku przez osoby starsze. Winda dla niepełnosprawnych do domu może również służyć osobie starszej, która ma problemy z poruszaniem się. Idealnym rozwiązaniem do domów jest winda HOME LIFT -  to prawdziwa nowość na polskim rynku. Ta winda dla niepełnosprawnych jest wyprodukowana zgodnie z Dyrektywą Maszynową. Warto zaznaczyć, że jest to winda hydrauliczna, która wykorzystuję technologie Fluitronic 1:2 z proporcjonalnym sterowany cyfrowo blokiem NGV.


Winda dla niepełnosprawnych cena

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących ceny windy do domu dla niepełnosprawnych, skontaktuj się z nami w celu umówienia konsultacji. Ze względu na wiele czynników pełna wycena windy odbywa się po wykonaniu pomiarów oraz zapoznaniu się z potrzebami i oczekiwaniami osoby zainteresowanej.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.